TV Markíza má k dispozícii faktúry, ktoré ukazujú, že firma KTAG financovala aj oficiálnu kampaň Andreja Kisku. Ten doteraz tvrdil niečo iné

Bratislava 23. mája 2018 (HSP/Foto: TASR/AP Photo/Ronald Zak)
 
Televízia Markíza vo svojom večernom spravodajstve 23. mája 2018 informovala, že má k dispozícii dokumenty, ktoré ukazujú, že prezidentovi Kiskovi platila jeho firma KTAG aj oficiálnu časť prezidentskej kampane. Prezident pritom doposiaľ tvrdil, že tieto výdavky si platil on sám

Na snímke slovenský prezident Andrej Kiska

Na margo týchto informácií prezidentská kancelária potvrdila pravosť faktúr, no to údajne nedokazuje, že by Andrej Kiska doteraz klamal.
Prezident doteraz tvrdil, že prvú časť kampane, tzv informačnú kampaň riešil cez svoju firmu. No tzv. oficiálna kampaň má už isté limity a o tej prezident tvrdil, že si ju platil on sám ako osoba. Uviedol to ešte minulú nedeľu v diskusnej relácii na Markíze.
TV Markíza však disponuje dokumentmi, ktoré potvrdzujú, že KTAG v čase oficiálnej kampane vyplácala faktúry za lepenie plagátov, reklamné služby či prieskum verejnej mienky.
Na otázku redaktora, ako si treba vysvetliť slová prezidenta, ktorý na rozdiel od dokumentov tvrdil, že si túto časť kampane platil sám, hovorca prezidenta Roman Krpelan uviedol:
“Andrej Kiska platil celú prezidentskú kampaň zo svojich peňazí, zo svojho vlastného účtu tak, že previedol peniaze na účet firmy KTAG a to aj vrámci neoficiálnej aj oficiálnej kampane a spoločnosť KTAG uhrádzala všetky faktúry médiám, ktoré zverejňovali kampaň Andreja Kisku.”
Otázku, prečo prezident nikdy nepovedal, že aj oficiálnu časť platil cez firmu KTAG, hovorca redaktorovi nezodpovedal, povedal len, že firma KTAG takýmto spôsobom robila Andrejovi Kiskovi servis.
Vyvstala však znova otázka, ako sa dostali tieto dokumenty na verejnosť a prezident to zrejme v blízkej budúcnosti opäť štátnym štruktúram vytkne.
Príspevok TV Markíza má k dispozícii faktúry, ktoré ukazujú, že firma KTAG financovala aj oficiálnu kampaň Andreja Kisku. Ten doteraz tvrdil niečo iné zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)