Bratislava 19. apríla 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Televízia LUX oslavuje tento rok svoje 10. výročie. Pri tejto príležitosti pripravuje 19. mája 2018 v Šaštíne oslavu, na ktorú sú pozvaní všetci diváci a priaznivci televízie. Svoju účasť prisľúbili Mons. Stanislav Zvolenský, Mons. Cyril Vasiľ, Miroslav Dvorský, Monika Kandráčová a iní. Program sa bude konať v areáli Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

TV LUX oslávi svoje 10. výročie v areáli Národnej svätyne v Šaštíne

Oslava sa začne modlitbou posvätného ruženca, po ktorej budú nasledovať interaktívne workshopy, v ktorých si diváci budú môcť pozrieť, ako sa nakrúcajú televízne relácie či odfotiť sa s Klbkom. O 15:00 h sa spoločne pomodlia prítomní Korunku Božieho milosrdenstva. Slávnostnú svätú omšu bude celebrovať Mons. Stanislav Zvolenský, slávnostným kazateľom bude Mons. Cyril Vasiľ.
Vo večernom galaprograme vystúpi maestro Miroslav Dvorský, pani Monika Kandráčová, Klbko a tanečné divadlo ATak. V programe poodhalia moderátori aj televízne zákulisie a zaspomínajú si na programy a relácie, ktoré tvorili počas desiatich rokov. Pre deti je pripravený pestrý program s animátormi a rôzne atrakcie.
Televízia LUX pripravila ako darček pre účastníkov oslavy v Šaštíne špeciálnu súťaž, v ktorej budú môcť vyhrať duchovnú obnovu s TV LUX v San Giovanni Rotondo pre dve osoby. Podmienky súťaže sa dozvedia účastníci priamo na oslave výročia v Šaštíne.
Všetky dôležité informácie nájdete na webovej stránke 10rokov.tvlux.sk
 
PROGRAM
SOBOTA 19. mája 2018 – Šaštín
12:30 – 13:00 Modlitba posvätného ruženca
13:00 – 15:00 Workshopy (predstavenie relácií TV LUX)
15:00 – 15:15 Korunka Božieho milosrdenstva
15:30 – 16:30 Svätá omša (celebruje Mons. Stanislav Zvolenský, kazateľ Mons. Cyril Vasiľ)
17:30 – 19:00 Galaprogram (vystúpia Miroslav Dvorský, Monika Kandráčová, Klbko, tanečné divadlo ATak)
 
Sprievodný program
Výstava prác detskej výtvarnej súťaže Pre Klbko 2018
Program pre deti s animátormi 
Atrakcie pre deti v areáli
Vysluhovanie sviatosti zmierenia
Stánky s občerstvením
Televízia LUX je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt.
TK KBS informovala Veronika Strelková
 
Príspevok TV LUX oslávi svoje 10. výročie v areáli Národnej svätyne v Šaštíne zobrazený najskôr Hlavné správy.