TV LUX odvysiela v priamom prenose požehnanie mozaiky na Živčákovej

Bratislava 6. októbra 2017 (HSP/Foto:TV Lux)

V nedeľu 8. 10. 2017 o 12:00 h prinesie Televízia LUX priamy prenos svätej omše z jesennej púte z mariánskeho pútnického miesta Hora Živčáková v Korni neďaleko Turzovky. Pri príležitosti výročia posvätenia Chrámu Panny Márie Matky Cirkvi požehná žilinský diecézny biskup Mons. Tomáš Galis oltárnu mozaiku od M. I. Rupnika.
Ilustračné foto

Mozaika bola zhotovená v priebehu dvoch mesiacov v Ríme z kamienkov, skla, keramiky a plátkového zlata. Hlavné časti boli do Korne dovezené ešte vlani. Zvyšok dotvoril páter Rupnik do celku so svojím tímom z Centra Aletti priamo v chráme na Živčákovej v dňoch 19. – 23. júna 2017.
Ilustračné foto
Slovinský jezuita Ivan Marko Rupnik je svetoznámym odborníkom v tomto umeleckom, duchovnom odbore. Vo svete sú jeho diela okrem Ríma na mnohých iných miestach. Zo známejších sú to kaplnka pre Jána Pavla II. vo Vatikáne Redemptoris Mater, Lurdy, Fatima, San Giovanni Rotondo, či Velehrad na Morave, kde umelec vyhotovil sarkofág pre svojho učiteľa kardinála Špidlíka. Jeho štyri oltárne mozaiky sa nachádzajú aj na Slovensku v chrámoch v  Bratislave – Krasňanoch, v Nitre na sídlisku Klokočina, v seminárnej kaplnke v Badíne a štvrtá v poradí je mozaika v chráme na Živčákovej v Korni.
Redakciu informovala Veronika Strelková z TV Lux.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.