Bratislava/Brezno 26. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Redaktorka spravodajstva televízie JOJ Leona Kočkovičová Fučíková, ktorá sa venovala prevažne krimi-témam zomrela náhle na prelome rokov 2016 a 2017, keď podľa pôvodných správ podľahla rýchlemu priebehu leukémie. Z najnovších správ médií zo spisu Kuciak a z obvinenia voči podnikateľovi Marianovi Kočnerovi sa však na verejnosť dostali aj detaily z výpovedí obvineného Zoltána Andruskóa, ktorý sa mal polícii priznať k otráveniu spomínanej novinárky

Na snímke bývalá redaktora TV Joj Leona Kočkovičová Fučíková

Správa o možnej úmyselnej otrave kolegyne prekvapili aj samotnú televíziu Joj, keďže, ako uviedla v reportáži, redaktorka Kočkovičová Fučíková sa prípadmi Mariana Kočnera a ďalšími závažnými kauzami nezaoberala. Denno-denne však riešila kriminálne témy a mohla sa tak dostať do konfliktu s Andruskovou skupinou. Jedným z ďalších uvedených motívov mohla byť podľa TV Joj výstraha pre samotnú Alenu Zsuzsovú, že ak nebude ďalej spolupracovať, môže skončiť ako otrávená redaktorka.
“V lete 2016 ho (Andruskóa) poprosila Alena, aby ju zobral do lesa, kde zbierali muchotrávky zelené. Následne na konci roku 2016 bola podľa jeho vedomostí otrávená jedna novinárka, pani Kočkovičová,” uvádza sa podľa televízie v uznesení obvinenia voči Kočnerovi, v ktorom mal takto vypovedať Zoltán Andruskó, jeden z obvinených v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej.
Mladá, 32-ročná redaktorka TV Joj Leona Kočkovičová Fučíková zomrela náhle po tom, čo na Silvestra 2016 prišla na pohotovosť v Brezne, kde následné  CT hlavy ukázalo masívne krvácanie do mozgu. Pri presune do Banskej Bystrice už bola v bezvedomí. Po dvoch dňoch v nemocnici zomrela. Lekári prípad uzavreli ako akútnu leukémiu, s tým, že príčinou smrti bolo masívne krvácanie do mozgu.
Televízia sa s informáciou o možnom otrávení Kočkovičovej Fučíkovej obrátila na prokuratúru, nemocnicu, ako aj na ÚRSO, ktoré zatiaľ k prípadu nezaujali stanovisko.
 
 

 
 
Príspevok TV JOJ: Andruskó vypovedal o otrave našej bývalej redaktorky. Mohla byť náhla smrť redaktorky spôsobená nasadenou otravou? zobrazený najskôr Hlavné správy.