Bratislava 10. februára 2019 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)
 
Šéf liberálnej SaS a poslanec Európskeho parlamentu (EP) Richard Sulík sa už viackrát prezentoval v roli budúceho predsedu vlády. Najnovšie vo videu na Facebooku tvrdí, že po získaní moci okamžite zruší niektoré opatrenia zavedené súčasným kabinetom.

Na snímke Richard Sulík

Sulík najnovšie upozornil na to, že poisťovne svojim klientom formou listov oznamujú, že musia zvýšiť ceny neživotného poistenia.
V listoch sa napríklad píše: “k úprave cien niektorých produktov sme museli pristúpiť preto, aby sme aj po zaplatení 8 % dane z neživotného poistenia spĺňali prísne požiadavky zákona o poisťovníctve”.
Podľa Richarda Sulíka sa tak stalo presne to, pred čím SaS varovala, že vláda chcela vymôcť financie od “tých hnusných poisťovní, ktoré si dovolili zarábať peniaze” ako tvrdí Sulík, no v skutočnosti to podľa neho zaplatia bežní ľudia.
“Preto lebo všetky poisťovne zdvihnú svoje ceny naraz, aby mohli odviesť 8 % daň ministrovi financií Petrovi Kažimírovi,” uviedol Sulík a nepriamo tak naznačil predpokladaný kartelový postup týchto spoločností. Sulík potom označil ministra Kažimíra za “majstra sveta vo vymýšľaní nových daní”.
Poisťovne majú podľa neho veľmi dôležitú funkciu v národnom hospodárstve a celkovo v spoločnosti, keďže vraj keď dôjde niekde k zriedkavej a veľkej škode, “tak platia ju oni,” uvádza Sulík. Množtvo ľudí má však opačnú skúsenosť…
“To nie sú žiadne hnusné finančné inštitúcie, ktoré žmýkajú ľudí. Každý človek, ktorý sa poistil, sa poistil dobrovoľne, ale teraz, po tom, čo Peter Kažimír a tá jeho slávna údajne sociálna strana Smer, zaviedol túto daň z neživotného poistenia, tak poisťovne sú donútené túto daň presunúť na ľudí a zaplatia to ľudia,” dodáva Sulík, ktorý sa takto stal lobistom a hovorcom poisťovní, bez toho aby informoval o úrovni ich ziskov.
Dodal, že hneď ako to bude v silách SaS, túto a ďalšie dane okamžite zruší.
 
 

 
“Čo na tom, že klienti platia viac, poisťovne sa búria, pripomienky odborníkov sú viac než hutné, daní platíme po milú kedvež a potom sa míňa na hlúposti. Smer je spokojný, je z čoho platiť kampaň, rozkaz znel jasne – tak zákon prešiel. Ja si na toto odmietam zvyknúť a takéto šklbanie ľudí nemienim tolerovať ani chvíľu. Snáď do volieb nestihnú schváliť daň z nadýchnutia,” komentoval na sociálnej sieti Sulík, ktorý zabúda napríklad na to ako po páde Radičovej vlády, ktoré spôsobil, znefunkčnil daňovú správu kvôli neúspešne zavedenému softvéru.
 
 
Príspevok “Túto srandu zrušíme medzi prvými!” Sulík sa už vidí v novej vláde avizuje rušenie opatrení a daní zobrazený najskôr Hlavné správy.