Osaka 28. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:KT #Ode2Joy Parker Twitter)

Predseda Európskej rady Donald Tusk v piatok na summite skupiny G20 v japonskej Osake nečakane otvorene kritizoval ruského prezidenta Vladimira Putina

Na snímke Donald Tusk

Nahnevali ho Putinove vyjadrenia v tohtotýždňovom rozhovore pre denník Financial Times (FT), v ktorom okrem iného povedal, že liberalizmus je už zastaraný systém a stavia sa proti nemu veľká väčšina ľudí. “To, čo pokladám za zastarané ja, je autoritárstvo, kult osobnosti a vláda oligarchov. Aj keď niekedy to môže pôsobiť tak, že sú efektívne,” vyhlásil Tusk.

Putin v rozhovore pre FT okrem iného chválil amerického prezidenta Donalda Trumpa za to, ako nekompromisne postupuje proti migrantom smerujúcim do USA z Mexika, a práve v súvislosti s problematikou migrácie vyhlásil, že liberalizmus je podľa neho už prekonaným smerom.

“Liberálne myšlienky predpokladajú, že nič netreba robiť – migranti môžu beztrestne zabíjať, ničiť a znásilňovať, pretože ich práva ako migrantov treba dodržiavať,” povedal Putin. “Ale po každom zločine musí nasledovať trest. Liberálny pohľad na svet je už zastaraný. Dostal sa do protikladu so záujmami absolútnej väčšiny obyvateľstva,” pokračoval Putin.

Veľmi podobné slová používajú v Európe aj v USA krajne pravicoví politici, pričom pri mnohých z nich, vrátane napríklad francúzskej političky Marine Le Penovej, investigatívni novinári hodnoverne preukázali finančné napojenie na Kremeľ.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj