Brusel 30. 2019 júna (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo, Pool)

Predseda Európskej rady Donald Tusk v nedeľu navrhol ponúknuť post šéfa Európskej komisie centristicko-ľavicovému bloku v Európskom parlamente (EP)

Predseda Európskej rady Donald Tusk (vpravo) a holandský premiér Mark Rutte počas stretnutia v rámci mimoriadneho summitu EÚ v sídle budovy Europa v Bruseli

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na nemeckého predstaviteľa prítomného na Tuskových rokovaniach s predsedami frakcií EP.

Na týchto rokovaniach Tusk predložil návrh, aby post šéfa európskej diplomacie a funkcia predsedu europarlamentu patrila centristicko-pravicovému bloku.

Poradca europarlamentu Tobias Teuscher podľa Reuters uviedol, že Tusk navrhol, aby post šéfa Európskej rady obsadila aliancia centristických strán, ktorá zahŕňa aj stranu Republika v pohybe založenú francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

O tom, kto by mohol stáť na čele Európskej centrálnej banky, sa na stretnutí podľa zdroja Reuters nehovorilo.

Podľa agentúry Reuters Tusk nehovoril s europoslancami o menách potenciálnych kandidátov, diskutovalo sa len o návrhu na rozdelenie postov jednotlivým politickým blokom.

O konkrétnych menách sa bude diskutovať až na summite, ktorý sa začne v nedeľu podvečer v Bruseli, dodal Reuters.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj