Londýn 6. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)

Britská premiérka Theresa Mayová a predseda Európskej rady Donald Tusk sa dohodli dnes na stretnutí v Londýne, že sa pokúsia znížiť napätie v rokovaniach o britskom odchode z Európskej únie, najmä pri riešení “nevyhnutne ťažkých” záležitostí, ako je Gibraltár, informovala tlačová agentúra Reuters.

Na snímke Theresa Mayová a Donald Tusk

Citovala zdroj z EÚ, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity. Povedal, že Tusk a Mayová absolvovali dnes na Downing Street 10 v Londýne “priateľské” stretnutie, ktoré trvalo takmer dve hodiny.

“Dohodli sa, že počas procesu brexitu zostanú v pravidelnom styku, že budú mať konštruktívny prístup a že sa pokúsia znížiť napätie, ktoré môže vzrásť, keďže rokovania o niektorých záležitostiach, ako je Gibraltár, nevyhnutne budú ťažké,” dodal.

Tusk pricestoval do Londýna iba deň na to, ako Európsky parlament schválil uznesenie o podmienkach procesu odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie a podobe konečnej dohody. EP súčasne podporil požiadavku hlavného vyjednávača EÚ pre brexit Michela Barniera, aby Británia Únii uhradila možno až 60 miliárd eur zo svojich záväzkov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.