Tunis 24. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Burhan Ozbilici)
 
Turecko spolupracuje s ďalšími krajinami na možnom vyšetrovaní vraždy saudskoarabského novinára Džamála Chášakdžího, ktoré by sa uskutočnilo pod záštitou Organizácie Spojených národov (OSN). V pondelok to počas návštevy Tuniska oznámil turecký minister zahraničia Mevlüt Čavušoglu

Na snímke Mevlüt Čavušoglu

Turecko podľa jeho slov “aktívne” pokračuje vo vyšetrovaní a “spolupracuje” s ďalšími členmi OSN. Podrobnosti ale neuviedol.
Čavušoglu vyzval saudskoarabské úrady, aby zdieľali informácie o ich vyšetrovaní s Ankarou a “celým svetom”. Turecké úrady chcú predovšetkým od svojich náprotivkov v Saudskej Arábii, aby vysvetlili, čo sa stalo s Chášakdžího ostatkami a kto bol zodpovedný za zaobchádzanie s nimi.
Chášakdžího, ktorý písal pre americký denník The Washington Post články kritizujúce saudskoarabský fundamentalistický režim a osobu korunného princa Muhammada bin Salmána, zavraždili 2. októbra na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule saudskoarabskí agenti. Turecko sa vyjadrilo, že sa možno bude usilovať o vyšetrovanie vedené OSN.
 
 
Príspevok Turecko spolupracuje na vyšetrovaní Chášakdžího vraždy s ďalšími štátmi zobrazený najskôr Hlavné správy.