Ankara 13. marca 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Elyxandro Cegarra)

Turecký minister zahraničia povedal, že jeho krajina je pripravená vypustiť vlnu migrantov do Európy, ak nebudú mať Turci povolené cestovať po Európe bez víz. 

Minister Mevlut Cavusoglu povedal, že nedodržanie dohody medzi EÚ a Tureckom, ktorá bola podpísaná pred rokom, spôsobilo ohrozenie tureckej vôle zadržiavať migrantov pred prekročením hranice s Gréckom.

Na snímke turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu

„Buď bude všetko zrušené, vrátane liberalizácii víz a migrantskej dohody, alebo sa všetko zrealizuje.“

Toto nie je prvá vyhrážka zo strany Turecka, v ktorej sa vyhrážajú vpustením migrantov do Európskej Únie.

V auguste minulého roka, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan varoval, že je pripravený znovu otvoriť cesty z Turecka do Európy a spôsobiť tak vlnu v počte 3 miliónov migrantov: „Európska Únia nejedná s Tureckom úprimne. Vzali sme 3 milióny migrantov, zatiaľ čo Únia sa ich len snaží dostať preč zo svojho územia.“

Branislav Zaujec

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.