Turecko sa rozhodlo nájsť alternatívu k americkým F-35 potom, ako senát USA zablokoval dodávku

Ankara 20. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- Ivan Sekretarev)
 

Turecko nájde alternatívu pre americké stíhačky F-35. Senát USA prijal riešenie pozastaviť program výroby F-35 pre Ankaru, uvádza turecký premiér Binali Yildirim

Na snímke ruský protivzdušný obranný systém S-400

“Ankara nakúpi ruské systémy S-400 aj napriek rozhodnutiu amerického senátu blokovať dodávky F-35 do Turecka,” uviedol turecký premiér Binali Yildirim.

V pondelok americký senát schválil zákon o obrannej politike pre rok 2019, ktorý obsahuje doložku, ktorá by mohla odstrániť Turecko z výrobného programu F-35, ak Ankara nakúpi ruské protiraketové systémy S-400.
V apríli generálny riaditeľ spoločnosti ruského vývozcu zbraní Rosoboronexport uviedol, že Rusko už začalo vyrábať systémy S-400 pre Turecko.
Dohoda medzi Ruskom a Tureckom spôsobila nezrovnalosti medzi Ankarou a Washingtonom, pričom USA hrozia uvalením sankcií na Turecko, pretože Spojené štáty tvrdia, že systém S-400 je nezlučiteľný s obranou NATO.
 

Príspevok Turecko sa rozhodlo nájsť alternatívu k americkým F-35 potom, ako senát USA zablokoval dodávku zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)