Ankara 18. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP–Francois Mori)

Dovedna 740 osôb podozrivých z napojenia na zakázanú Stranou kurdských pracujúcich (PKK) zadržala v uplynulých troch dňoch turecká polícia

S odvolaním sa na predstaviteľa z tureckého ministerstva vnútra, ktorý si neželal byť menovaný, o tom dnes informovala agentúra Anadolu.

Ilustračné foto

K zadržaniu došlo pri dovedna 26 raziách, počas ktorých polícia skonfiškovala takmer dve desiatky strelných zbraní a tiež viacero dokumentov.

Turecko v súčasnosti čelí mnohým bezpečnostným hrozbám. Tie pre jeho bezpečnosť predstavujú ako kurdskí militanti, tak aj extrémisti z organizácie Islamský štát, ktorí sa prihlásili k viacerým vlaňajším útokom v tejto arabskej krajine.

PKK spustila svoje separatistické povstanie v roku 1984; konflikt si vyžiadal už viac než 40.000 obetí na životoch. Túto skupinu majú na svojich zoznamoch teroristických organizácií okrem Turecka aj EÚ a USA.

Dva roky trvajúce prímerie medzi PKK a vládou v Ankare prestalo platiť v júli 2015 po samovražednom atentáte v tureckom meste Suruč. Násilnosti si odvtedy vyžiadali už stovky obetí na životoch z radov vládnych policajtov a vojakov, ako aj ozbrojencov PKK, ale i civilistov.

Ozbrojené zrážky sa odohrávajú najmä na juhovýchode Turecka, kde žije prevažne kurdské obyvateľstvo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.