Turecká polícia zadržala 94 ľudí podozrivých z väzieb na Islamský štát

Istanbul 29. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP Photo)

Dovedna 94 ľudí vrátane 50 cudzincov zadržala v nedeľu turecká polícia pri raziách voči údajným prívržencom extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Informovala o tom turecká štátna agentúra Anadolu
Ilustračné foto

K zásahom došlo na dovedna siedmich miestach. V severozápadnej provincii Bursa zaistila polícia 39 ľudí vrátane 28 Sýrčanov a dvoch Azerbajdžancov. Osem spomedzi zadržaných boli maloleté osoby. Ďalších 22 ľudí zadržala polícia v nedeľu ráno v provincii Erzurum.
K zásahom došlo aj Istanbule, Izmire a troch ďalších mestách, pričom tam polícia zaistila 33 ľudí. Pri raziách boli skonfiškované strelné zbrane, munícia, dokumenty aj elektronické záznamy.
K podobným zásahom došlo aj v sobotu, kedy turecká polícia zadržala v Ankare 49 cudzincov taktiež podozrivých z napojenia na IS. Viacerých z nich sú tiež podozriví z prípravy útoku, ktorí chceli podľa polície uskutočniť v nedeľu počas osláv tureckého Dňa republiky.
Turecké úrady obviňujú tzv. Islamský štát zo spáchania viacerých teroristických útokov, pri ktorých v rokoch 2015-16 zahynuli stovky ľudí. Turecká polícia už odvtedy zatkla tisíce údajných členov alebo sympatizantov tohto džihádistického hnutia.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.