Istanbul 22. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/CCTV/TRT World)
 
Turecká polícia objavila v pondelok v podzemnom parkovisku v istanbulskej štvrti Sultangazi opustené vozidlo patriace saudskoarabskému konzulátu. S odvolaním sa na turecké médiá o tom informovala agentúra AP

Na videosnímke v červenom krúžku je saudskoarabský novinár Džamál Chášukdží a jeho snúbenica Harice Cengizová (so šatkou na hlave) krátko pred vstupom do saudskoarabského veľvyslanectva

Polícia požiadala prokuratúru i saudskoarabský konzulát o povolenie auto prehľadať. K vozidlu s diplomatickou poznávacou značkou, registrovanému na saudskoarabský konzulát, následne dorazili tureckí vyšetrovatelia v policajnej dodávke. Auto podľa tureckých médií na mieste parkuje už asi dva týždne.
K nálezu vozidla došlo asi tri týždne po vražde Džamála Chášukdžího, ktorý bol nezvestný od 2. októbra, keď vstúpil do budovy saudskoarabského konzulátu v Istanbule, aby si vyzdvihol doklady potrebné k sobášu so svojou tureckou snúbenicou.
Rijád v sobotu 20. októbra po prvý raz priznal, že Chášukdží, ktorý žil v USA a písal pre denník Washington Post, bol na konzuláte zabitý pri bitke, ktorá vypukla po bližšie nešpecifikovanej hádke. Okolnosti jeho smrti sú stále nevyjasnené.
Tureckí predstavitelia v uplynulých týždňoch opakovane uvádzali, že podľa ich zistení žurnalistu na konzuláte zavraždili a rozštvrtili, pričom majú zvukové a obrazové nahrávky, ktoré takéto tvrdenia dokazujú. Chášukdžího pozostatky sa doposiaľ nenašli.
V súvislosti s objasňovaním novinárovho zmiznutia vyšetrovatelia ešte minulý týždeň prehľadali dom saudskoarabského konzula, budovu konzulátu aj viaceré vozidlá, ktoré jej patria.
 
Príspevok Turecká polícia našla opustené vozidlo patriace saudskoarabskému konzulátu zobrazený najskôr Hlavné správy.