Tunis 4. februára (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)

Tuniské úrady zatkli sedem osôb podozrivých v členstva v teroristickej skupine, ktorí sa schádzali vo verejných kúpeľoch, aby sa vyhli sledovaniu. K zadržaniu došlo v meste Bin Arús ležiacom južne od hlavného mesta Tuniska, informoval tamojší rezort vnútra

Ilustračné fotoIlustračné foto

Zadržaní sa priznali k tajným schôdzkam a uviedli, že s majiteľom sa dohodli, že v isté dni budú mať priestory hammamu výlučne pre seba.

Mužov vo veku od 31 do 48 rokov, ako aj majiteľa kúpeľov čaká zrejme vznesenie žaloby pre členstvo v teroristickom zoskupení.

Tunisko v poslednom období zažilo niekoľko teroristických útokov, ktoré mali vplyv na oblasť cestovného ruchu – hlavný zdroj príjmov tuniskej ekonomiky. K zodpovednosti za väčšinu útokov sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS).

Tunisko čelí zvýšenej hrozbe islamských militantov od revolúcie z roku 2011 a od prechodu k demokracii. Podľa oficiálnych odhadov niekoľko tisíc Tunisanov odišlo bojovať do Iraku, Sýrie a Líbye po boku IS a ďalších skupín. Ďalšiu ranou pre povesť Tuniska sa stal čin Tunisana Anisa Amriho, ktorý vlani v decembri na vianočných trhoch v Berlíne zámerne vrazil do skupiny návštevníkov, pričom 12 z nich zabil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.