Rím 13. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)
 
Taliansky konzervatívny denník il Giornale priniesol informáciu o tom, že v Ríme bola minulý týždeň unesená, zbitá a znásilnená Slovenka potom, ako prijala pozvanie tuniského migranta do jeho stanu v tábore pre migrantov

Ilustračné foto

Na policajnej stanici v Ríme oznámila minulý týždeň 38-ročná občianka Slovenskej republiky, že v noci z 8. na 9. októbra bola unesená, zbitá a znásilnená migrantom v migrantskom tábore Baobab Experience na Piazzale Maslax pri rímskej stanici Tiburtina.
Žena na polícii vypovedala, že ju „arabský chlapec“ (ukázalo sa, že to bol Tunisan) pozval do svojho stanu, kde ju mal ponúknuť alkoholom a neskôr sexuálne zneužiť. Keď sa snažila utiecť, mal ju zraziť na zem, zbiť a donútiť zostať s ním v stane celú noc. Na druhý deň ráno, keď bolo jasné, že musí vykonať svoje osobné potreby, ju pustil zo stanu von, a tak mohla utiecť na políciu oznámiť, čo sa stalo.
Dvadsaťročný Tunisan už dostal zákaz pobytu na území hlavného mesta Ríma a v súčasnosti je vo väzení v Regina Coeli. Obeť bola ženami z organizácie pre obete násilia odprevadená na vyšetrenie do nemocnice San Giovanni Addolorata. Správa denníka il Giornale nehovorí o tom, prečo Slovenka bola v migrantskom tábore, ani čo tam robila.
Je to iba ďalšia z čoraz väčšej hromady udalostí, ktoré pomaly ale isto otáčajú verejnú mienku v Taliansku jednoznačne v prospech novej hviezdy talianskej politiky Mattea Salviniho. Podľa najnovších prieskumov verejnej mienky má Salvini a jeho Liga už viac ako 34 percentné preferencie a ďalej rastú. Jeho koaličného partnera, víťaza posledných volieb Hnutie piatich hviezd by v súčasnosti volilo 28 percent voličov.
Ivan Lehotský
 
Príspevok Tunisan uniesol, zbil a znásilnil v Ríme Slovenku! Hlási taliansky denník il Giornale zobrazený najskôr Hlavné správy.