Sevnica 20. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic)

Trojdňové podujatia

Inauguráciu nastupujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa oslavujú aj v malom slovinskom meste Sevnica, kde vyrastala nová prvá dáma USA Melania Trumpová. Od dneška naplánovali v priemyselnom mestečku východne od Ľubľany trojdňové podujatia pri tejto príležitosti.

Na snímke sú fľaše miestneho vína a saláma od miestneho výrobcu, oba majú názov "Prvá dáma", sú vystavené pre návštevníkov v slovinskom meste Sevnica, v piatok 20. januára 2017Na snímke sú fľaše miestneho vína a saláma od miestneho výrobcu, oba majú názov “Prvá dáma”, sú vystavené pre návštevníkov v slovinskom meste Sevnica, v piatok 20. januára 2017

Pozvaní sú všetci záujemcovia, pre ktorých Sevnica organizuje bezplatné prehliadky mesta so sprievodcami či výstavu miestnych produktov a značiek v historickom zámku nad Starým mestom, uviedol starosta Srečko Ocvirk.

Podujatiami sa chce Sevnica prezentovať svetu. Podľa médií tam dorazili viaceré zahraničné novinárske tímy. V miestnej reštaurácii, ktorú údajne obľubuje rodina Melanie, sa koná benefičný večer. Okolo 100 hostí na ňom sleduje naživo prenos s Trumpovej inaugurácie, uviedla televízia Planet TV.

Sevnica sa ocitla v pozornosti zahraničných médií už počas predvolebnej kampane v USA. Teraz dúfa v príchod väčšieho počtu turistov, najmä zo Spojených štátov. Podľa starostu sa o mestečko zaujíma čoraz viac cestovných kancelárií. Hotely v talianskom Terste a Benátkach už ponúkajú americkým hosťom výlety do domovského mesta novej prvej dámy.

Melania Trumpová si podľa agentúry AP medzičasom v Slovinsku najala právnickú firmu na ochranu svojho mena a vyobrazenia na rôznych produktoch. V poslednom čase sa totiž v jej rodnej krajine objavili početné výrobky tohto druhu.

Bývalá modelka sa narodila ako Melanija Knavsová v neďalekom Novom meste a vyrastala v Sevnici, kým nevyrazila do sveta za kariérou. Je treťou manželkou newyorského realitného magnáta. Slovinsko podľa dostupných údajov naposledy navštívila v júli 2002, keď predstavila Donalda Trumpa svojim rodičom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.