Washington/New York 2. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Americký prezident Donald Trump a viceprezident Mike Pence s manželkami si dnes minútou ticha uctili obete masovej streľby v Las Vegas
Na snímke prezident USA Donald Trump

Trump, Pence, prvá dáma Melania Trumpová a druhá dáma Karen Penceová vyšli z Bieleho domu, urobili niekoľko krokov do záhrady a o 14.40 h miestneho času (20.40 h SELČ) sa na minútu zastavili, pričom odbíjal jediný zvon.
Personál Bieleho domu ticho stál po oboch stranách Trumpovcov a Penceovcov. Spoločne si uctili pamiatku 58 zastrelených a vyše 500 ranených na nedeľnom koncerte v Las Vegas.
Generálny tajomník OSN António Guterres je “šokovaný a znepokojený” útokom strelca v Las Vegas, uviedol dnes novinárom v New Yorku jeho hovorca Farhan Haq.
Guterres napíše americkej administratíve sústrastný list, v ktorom vyjadrí žiaľ v mene OSN, dodal Haq.
Haq nepovedal jasne, či OSN považuje útok za teroristický, ale vyhlásil, že je to “strašná strata životov”. Hovorca generálneho tajomníka ešte uviedol: “Sme proti každému takémuto masovému zabíjaniu, bez ohľadu na to, aký je motív.”
Páchateľom nedeľňajšej streľby v americkom meste Las Vegas bol 64-ročný Stephen Paddock. Podľa FBI nemal prepojenie so žiadnou medzinárodnou teroristickou skupinou.
Paddock v nedeľu o 22.08 h miestneho času (dnes 09.08 h SELČ) spustil z okna svojej izby na 32. poschodí hotela Mandalay Bay na rušnom bulvári Las Vegas Strip streľbu do návštevníkov festivalu country hudby.
Na koncerte v blízkosti hotela bolo zhruba 22.000 ľudí. Paddock sa ešte pred príchodom špeciálneho komanda zastrelil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.