Washington 28. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 
Západní novinári zamerali svoju pozornosť na skutočnosť, že spravodajská agentúra Sputnik položila otázku na tlačovej konferencii po samite vo Vietname, na ktorú odpovedal americký prezident Donald Trump. Novinári celú vec patrične okomentovali

Na snímke americký prezident Donald Trump

Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala po stretnutí Trumpa a vodcu KĽDR Kim Čonguna vo Vietname, položila novinárka Sputnika otázku ohľadom možnosti kontroly jadrových objektov KĽDR. Americký prezident odpovedal, že predstavitelia Washingtonu budú schopní tieto kontroly úspešne vykonať.
Prezident sa najprv posťažoval, že nepočul otázku, preto ju musela novinárka Sputnika zopakovať dvakrát. Tiež sa spýtal, o akú agentúru ide.
Ruská propagandistická agentúra Sputnik práve položila Trumpovi otázku, napísal na svojom účte na Twitteri korešpondent Yahoo News v Bielom dome.
K svojmu príspevku navyše pripojil tiež odkaz na materiál vypovedajúci o zákulisných aktivitách ruských spravodajských (a propagandistických) sietí v USA.
 

Trump dokázal odpovedať na otázku ruskej spoločnosti Sputnik. Prirodzene,uviedol na Twitteri Simon Marks, prezident a hlavný spravodajca tlačovej agentúry Feature Story News.
 

Vec zaujala tiež korešpondenta Bieleho domu Harryho Hortona, ktorý na Twitteri tiež upozornil na to, že Trump práve odpovedá na otázku ruskej spravodajskej agentúry Sputnik.
 

Samit v Hanoji bol druhým stretnutím Donalda Trumpa a Kim Čonguna. Pred ôsmimi mesiacmi v Singapure prebehol prvý historický samit medzi hlavami oboch štátov.
 
Príspevok Trumpova odpoveď na otázku Sputnika prekvapila západných novinárov zobrazený najskôr Hlavné správy.