Washington 25. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Andrew Harnik)

Prezidentov zať v prvých mesiacoch vo svojej funkcií robil presne to, čo jeho svokor vo svojej predvolebnej kampani kritizoval
Zať a súčasne hlavný poradca prezidenta USA Jared Kushner v prvých mesiacoch svojho pôsobenia v Bielom dome využíval na komunikáciu s kolegami svoju súkromnú e-mailovú adresu.
Na snímke hlavný poradca Bieleho domu a zať amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner

Prezident USA Donald Trump pritom počas predvolebnej kampane kritizoval svoju protikandidátku z tábora demokratov Hillary Clintonovú práve za využívanie súkromného e-mailového konta na služobnú komunikáciu, keď zastávala funkciu ministerky zahraničných vecí v administratíve prezidenta Baracka Obamu.
O Kushnerovej korešpondencii prostredníctvom súkromnej e-mailovej adresy informoval magazín Politico. Kushnerov právnik Abbe Lowell tieto informácie potvrdil, uviedol však, že od januára do augusta bolo predmetné konto využité na prijatie či odoslanie menej ako sto e-mailov. Ich obsahom boli podľa neho najmä odkazy na správy médií. Právnik taktiež tvrdí, že Kushner vo väčšine prípadov zo svojho súkromného e-mailového konta odpovedal na prijaté správy, teda výmenu neinicioval.
Clintonová sa svojho času stala terčom kritiky za to, že v čase, keď v rokoch 2009-2013 zastávala funkciu šéfky americkej diplomacie používala na korešpondenciu svoj súkromný poštový server. Kritici jej vyčítali, že k takýmto správam sa mohli ľahko dostať počítačoví piráti. Namietali aj proti tomu, že Clintonová takto mala plnú kontrolu nad prijatými e-mailami, pričom tie nežiaduce mohla vymazávať.
Kauzou Clintonovej aj sa zaoberal aj americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), ktorý dospel k záveru, že na súdne stíhanie političky nie je dôvod. Samotná Clintonová však vyjadrila presvedčenie, že rozhodnutie riaditeľa FBI Jamesa Comeyho obnoviť vyšetrovanie v tejto veci desať dní pred vlaňajšími voľbami ju pripravilo o víťazstvo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.