Washington 10. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 
Poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa pre vnútornú bezpečnosť Tom Bossert odstúpil v utorok zo svojej funkcie. S odvolaním sa na vyhlásenie Bieleho domu o tom informovala televízna stanica NBC.

Na snímke Tom Bossert

“Prezident je vďačný za Tomovu oddanosť bezpečnosti a ochrane našej skvelej krajiny,” uviedla hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová. “Tom viedol úsilie Bieleho domu o ochranu vlasti pred teroristickými hrozbami, posilňoval našu kybernetickú obranu a reagoval na celý rad nevídaných prírodných katastrof. Prezident Trump mu ďakuje za jeho vlasteneckú službu a želá mu všetko dobré,” dodala Sandersová, pričom dôvod Bossertovho odchodu neuviedla.
Bossert, ktorý v minulosti slúžil vo vláde Georga W. Busha, bol v úrade od januára 2017.
Je zatiaľ posledným v dlhom rade popredných členov Trumpovej administratívy, ktorí sa vzdali svojej funkcie, či prípadne boli vymenení. K jeho rezignácii pritom došlo len deň po tom, ako do funkcie poradcu pre národnú bezpečnosť USA nastúpil bývalý veľvyslanec USA pri OSN John Bolton, ktorý v úrade nahradil Herberta Raymonda McMastera.
Podľa zdroja televízie NBC dôverne oboznámeného so situáciou Bossert zo svojho úradu odstúpiť neplánoval a nevedel ani o tom, že ho chce Biely dom vymeniť. Ešte v pondelok sa údajne zúčastňoval konferencie v štáte Georgia, kde družne diskutoval s bývalými i súčasnými predstaviteľmi amerických tajných služieb. Za dôvod Bossertovho odchodu označil tento zdroj “nový tím”, tvrdenie však nekonkretizoval.
 
Príspevok Trumpov poradca pre vnútornú bezpečnosť Tom Bossert odstúpil z funkcie zobrazený najskôr Hlavné správy.