Trumpov advokát poprel Comeyho tvrdenia o zasahovaní do vyšetrovania Flynna

Washington 8. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Pablo Martinez Monsivais)

Americký prezident Donald Trump nenariadil vtedajšiemu riaditeľovi Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Jamesovi Comeymu, aby zastavil vyšetrovanie bývalého poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Michaela Flynna, ani nenaznačil, že by tak mal urobiť, uviedol dnes Trumpov právny zástupca Marc Kasowitz.
Na snímke prezident USA Donald Trump

Kasowitz zdôraznil skutočnosť, že Comey dnes počas vypočúvania pred senátnym výborom na kontrolu tajných služieb potvrdil, že FBI priamo prezidenta nevyšetrovala a že Trump “nikdy nebránil vyšetrovaniu” zásahov Moskvy do vlaňajších prezidentských volieb.
Trumpov právny zástupca poprel aj Comeyho tvrdenia, že prezident od neho “požadoval a očakával lojálnosť”. Zároveň však dodal, že prezident má právo od predstaviteľov svojej administratívy “lojálnosť očakávať”.
Kasowitz tiež kritizoval Comeyho, že postúpil médiám informácie o svojich súkromných rozhovoroch s prezidentom, pričom dodal, že bude na príslušných orgánoch, aby rozhodli, či by sa táto skutočnosť nemala stať predmetom vyšetrovania.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)