Washington 30. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Bullit Marquez)

Vyhlásenia 45. prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa opäť zaujali viacerých politikov či médiá. Tvrdí, že demokrati svoju prehru skladajú neustále na Rusko. 
Na snímke prezident USA Donald Trump

Americký prezident Donald Trump sa na sociálnej sieti pochválil, že za prvých desať mesiacov v úrade, spravil toho zrejme viac ako ktorýkoľvek iný prezident. Narážal tým hlavne na rast americkej ekonomiky. Či na raste ekonomiky má nejaký výrazný podiel práve Trump, je otázne, je však jasné, že na popularite či obľúbenosti mu to rozhodne pridá.
Vo svojom príspevku sa ”pustil” aj do demokratov, pozastavil sa nad tým že odkedy je v úrade, tak neustále je počuť to, ako za ich prehru môže údajne Rusko.
„Od prvého dňa, ako som nastúpil do úradu, počujete demokratov, ako zvádzajú svoju volebnú prehru na Rusko, Rusko a Rusko. Naša ekonomika aj napriek tomu rastie a možno som toho urobil za prvých desať mesiacov v úrade viac než ktorýkoľvek iný prezident,“ zamyslel sa Trump a následne pripomenul aj svoje predvolebné heslo „Make America Great Again!“

Donald Trump taktiež zdôraznil, že dúfa, že daňovú reformu, ktorú navrhol, podporia obe komory parlamentu. Z tejto reformy by mali profitovať všetci, pripomenul.

Po Trumpovi sa k údajnej ruskej hrozbe voči USA vyjadril aj expert na Rusko Stephen Cohen v breaking-news programu The John Batchelor Show. Cohen tvrdí, že o ruskej hrozbe je v USA počuť každý deň, a stala sa viac-menej „priznanou realitou“.
Batchelor však tvrdí, že Rusko rozhodne nepatrí medzi hlavné hrozby Spojených štátov, viac si o tom môžete prečítať v tomto článku.
Samuel Poništ