Washington 6. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Americký prezident Donald Trump vyzval výbor pre spravodajské služby amerického Senátu, ktorý vyšetruje tzv. ruské ovplyvňovanie amerických volieb, aby sa začal zaoberať americkými médiami, ktoré šíria falošné správy.
Na snímke prezident USA Donald Trump

“Prečo sa senátny výbor pre spravodajské služby nezaoberá falošnými spravodajskými médiami, aby sme pochopili, prečo máme toľko falošných správ,” položil si Trump otázku na svojom Twitteri.
Predseda výboru Rady federácie pre medzinárodné otázky Konstantín Kosačov v rozhovore pre RT vyjadril názor, že bez ohľadu na výzvu amerického prezidenta Donalda Trumpa senátny výbor pre spravodajské služby sa pravdepodobne nebude zaujímať o pôsobenie amerických médií, ktoré zverejňujú nepravdivé informácie.
“Väčšina tých falošných správ, na ktoré odkazuje Trump, je samozrejme spojená s našou krajinou a s obviňovaním amerického prezidenta z toho, že bol údajne zvolený za ruskej podpory. Myslím si, že tento príbeh nebude vyriešený jedným tweetom. Sotva na to bude nejaká reakcia zo strany Kongresu. Inak by sa antitrumpovská a protiruská kampaň nerozpoutávala,” uviedol Kosačov.
Ďalej poznamenal, že s Trumpom je nespokojná väčšina americkej elity bez ohľadu na stranícku príslušnosť.
Pritom podľa senátora v boji so súčasnou americkou hlavou štátu Rusko “bolo zvolené ako nástroj”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.