Washington 16. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Evan Vucci)

Americký prezident Donald Trump dnes na Twitteri uviedol, že “ho vyšetrujú” za prepustenie riaditeľa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Jamesa Comeyho, a znovu ostro kritizoval rozsiahle vyšetrovanie údajného zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016.
Na snímke prezident USA Donald Trump

“Za odvolanie riaditeľa FBI ma vyšetruje muž, ktorý mi povedal, aby som riaditeľa FBI prepustil! Hon na čarodejnice,” napísal Trump na Twitteri.
Trumpov odkaz je pravdepodobne potvrdením tohtotýždňovej správy amerického denníka Washington Post, že prezidenta vyšetrujú pre podozrenie z marenia spravodlivosti. Uviedla to dnes tlačová agentúra DPA.
Tvít je zrejme namierený proti námestníkovi ministra spravodlivosti Rodovi Rosensteinovi. Práve on totiž odporučil odvolanie Comeyho a neskôr vymenoval špeciálneho prokurátora Roberta Muellera, ktorý údajne teraz vyšetruje Trumpa.
Trump pôvodne uviedol, že odporúčanie odvolať Comeyho dostal od námestníka ministra spravodlivosti Rosensteina a od ministra spravodlivosti Jeffa Sessionsa; potom v interview vyhlásil, že sa tak rozhodol, lebo ho vyšetrovanie Ruska znepokojovalo.
Nie je jasné, či prezidentov odkaz na Twitteri potvrdzujúci vyšetrovanie jeho osoby vychádza z priamo získanej informácie alebo zo správ v médiách, že ho Mueller vyšetruje za marenie spravodlivosti, keďže odvolal Comeyho z postu šéfa FBI. Comey sa totiž venoval kauze zasahovania Ruska do amerických prezidentských volieb a prepojenia Trumpovej kampane na ruských predstaviteľov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.