Washington 12. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)

Prezident USA Donald Trump vymenoval v stredu bezpečnostnú odborníčku Kirstjen Nielsenovú za budúcu ministerku pre vnútornú bezpečnosť, keďže predchádzajúceho ministra Johna Kellyho vymenoval koncom júla za šéfa kancelárie Bieleho domu
Na snímke John Kelly a Kirstjen Nielsenová.

Nielsenová slúžila na ministerstve pre vnútornú bezpečnosť ako Kellyho námestníčka a v júli ho nasledovala do Bieleho domu.
Ministerstvo zriadili po teroristických útokoch na USA z 11. septembra 2001 a na starosti má okrem iného pohraničnú bezpečnosť, colný úrad, pobrežnú stráž či riadenie krízových situácií.
Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť muselo v posledných týždňoch riešiť následky prírodných katastrof v Texase, na Floride, v Portoriku a na Amerických Panenských ostrovoch, ktoré postihli hurikány Harvey, Irma a Maria.
Nielsenová pracovala na ministerstve za administratívy prezidenta Georgea W. Busha a takisto rozbiehala poradenskú firmu pre rizikový manažment.
Po odchode Kellyho z postu ministra viedla dočasne rezort Elaine Dukeová.
Trump vymenoval Kellyho za šéfa kancelárie Bieleho domu koncom júla v rámci personálnych zmien v kancelárii, keď prepustil jej šéfa Reincea Priebusa. Kelly sa údajne snaží držať na uzde prevádzku Bieleho domu a Trump už bol nútený popierať fámy, že Kellyho zrejme prepustí.
“Šéf (Kelly) odvádza FANTASTICKÚ prácu pre mňa a, čo je ešte dôležitejšie, pre USA,” napísal Trump v utorok na Twitteri.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.