Washington 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Americký prezident Donald Trump vyhlásil obdobie od 8. do 10. septembra za dni celoštátnych modlitieb a spomienok na obete útokov na USA z 11. septembra 2001. Oznámil to v noci nadnes Biely dom
Na snímke americký prezident Donald Trump

Trumpovo vyhlásenie, ktoré zverejnila jeho tlačová služba, vyzýva Američanov, aby si spomenuli na takmer 3000 obetí útokov na USA, a to v modlitbách, účasťou na smútočných zhromaždeniach a návštevou miest útokov. Vyzval tiež ľudí celého sveta, aby sa k Američanom pridali.
“Musíme sa zastaviť a spomenúť si na to tragické ráno, keď sa uskutočnil bezprecedentný útok na našu krajinu. Keď sme sa pozerali na dym zo Svetového obchodného centra (v New Yorku), modlili sa za bezpečnosť našich spoluobčanov a snažili sa im pomôcť. Teraz si spomeňme na tých, ktorí zomreli,” uvádza sa vo vyhlásení.
Trump vo svojom vyhlásení vyzýva aj modliť sa za tých, ktorí “dnes a denne chránia našu krajinu pred terorizmom”. “Tí, ktorí páchajú teroristické činy, získajú moc len vtedy, ak my budeme mať strach,” upozornil Trump.
Dňa 11. septembra 2001 dve dopravné lietadlá unesené teroristami narazili do budov Svetového obchodného centra v New Yorku a do budovy Pentagónu vo Washingtone. Jedno lietadlo havarovalo v meste Shanksville v štáte Pennsylvánia. V dôsledku toho zahynulo takmer 3000 ľudí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.