Tel Aviv 22. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/A-Evan VucciP)

Americký prezident Donald Trump dnes po prílete do Izraela na Letisku Bena Guriona v Tel Avive zdôraznil potrebu spoločného úsilia o mier na Blízkom východe
“Máme pred sebou vzácnu príležitosť priniesť bezpečnosť a mier do tohto regiónu a jeho ľuďom, poraziť terorizmus a vytvoriť budúcnosť harmónie, prosperity a mieru,” povedal krátko po prílete zo Saudskej Arábie, kde rokoval o podobných témach.
Na snímke prezident USA Donald Trump

“Dokážeme to, iba ak budeme spolupracovať. Inej cesty niet,” citovala ho agentúra DPA.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pochválil amerického prezidenta za jeho “pôsobivý” nedeľný prejav v Saudskej Arábii a vyjadril záväzok Izraela usilovať o mier.
“Nech je vaša návšteva míľnikom na ceste k mieru,” uviedol Netanjahu počas privítania.
Americký prezident potom odletel vrtuľníkom z Tel Avivu do Jeruzalema, kde ho prijme prezident Reuven Rivlin. Na programe má dnes ešte súkromnú návštevu Chrámu Božieho hrobu a Múru nárekov v Jeruzaleme.
Izrael je druhou zastávkou Trumpa na jeho prvej zahraničnej ceste od nástupu do funkcie.
Krátko pred jeho príchodom došlo v Tel Avive k dopravnej nehode, pri ktorej podľa polície a záchrannej služby utrpeli zranenia najmenej štyria ľudia. Polícia označila incident v centre mesta za nehodu, hoci ho ešte vyšetruje, informovala DPA. Izraelské médiá sa v prvých správach obávali, že ide o útok autom načasovaný na Trumpovu návštevu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.