Washington 12. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)
 
Americký prezident Donald Trump sa v stredu odvolal na utorkovú streľbu vo francúzskom Štrasburgu, aby od amerického Kongresu získal ďalšie zdroje financií na výstavbu múru na hranici USA s Mexikom. Informovala o tom agentúra AP

Na snímke Donald Trump

“Ďalší veľmi nepríjemný útok vo Francúzsku. Chystáme sa ešte viac posilniť naše hranice. Chuck a Nancy nám musia dať hlasy, aby sme posilnili pohraničnú stráž,” napísal Trump na Twitteri. Prezident narážal na utorkové stretnutie s lídrami demokratickej menšiny v Snemovni reprezentantov a Senáte – Nancy Pelosiovou a Chuckom Schumerom.
Pri utorkovej streľbe v blízkosti vianočných trhov v historickom jadre Štrasburgu zahynuli v utorok večer traja ľudia a najmenej 13 ďalších utrpelo zranenia. Po páchateľovi pátra niekoľko stoviek príslušníkov bezpečnostných zložiek.
Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v stredu podľa AP povedal, že pri útoku neboli zabití ani zranení žiadni americkí občania, a takisto zdôraznil potrebu posilnenia ochrany hraníc.
Donald Trump v januári 2017 podpísal dva výnosy týkajúce sa výstavby bezpečnostného múru na hranici USA s Mexikom a nelegálnej migrácie. Jedno z nariadení počíta s posilnením financovania agentov pohraničnej stráže, rozšírením zadržiavacích priestorov pre ilegálnych migrantov a zaisťuje deportácie osôb.
 
Príspevok Trump uviedol streľbu v Štrasburgu ako dôvod na výstavbu múru na hranici zobrazený najskôr Hlavné správy.