Washington 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 
Americký prezident Donald Trump v pondelok vyhlásil, že USA nebudú “táborom migrantov” alebo “zariadením na držanie migrantov”.

Na snímke prezident USA Donald Trump

Podľa Trumpa, ktorý čelí kritike za politiku oddeľovania rodičov od detí z radov imigrantov na americko-mexických hraniciach, je to “chyba demokratov”. Pred vyhlásením k vesmírnej politike USA uviedol, že ľudia, ktorí sú v Spojených štátoch ilegálne, spôsobujú “smrť a deštrukciu”. “Krajina bez hraníc nie je vôbec krajina,” uviedol.
Americké imigračné úrady začali nedávno oddeľovať rodičov od detí, keď uchádzači o azyl, ktorí väčšinou unikajú pred násilím v Strednej Amerike, prichádzajú na hranicu medzi USA a Mexikom. Tento postup odsudzuje opozícia, ľudskoprávni aktivisti a aj niektorí zákonodarcovia z Trumpovej vlastnej Republikánskej strany.
Oddeľovanie rodičov od detí je podľa agentúry AP dôsledkom politiky “nulovej tolerancie” zo strany Trumpovej administratívy oznámenej v apríli, ktorá maximalizuje trestné stíhanie osôb vstupujúcich do USA ilegálne. To znamená, že dospelých umiestnia do väzby, kde čakajú na súd, a deti im odoberú.
 
Príspevok Trump: USA nebudú “táborom migrantov” zobrazený najskôr Hlavné správy.