Washington 1. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Americký prezident Donald Trump prisľúbil, že “premôže” militantnú organizáciu Islamský štát (IS), pričom bude spolupracovať so svojimi spojencami vrátane spriatelených krajín z moslimského sveta

Trump sa takto vyjadril v noci na dnes počas prejavu pred členmi oboch komôr Kongresu.

Na snímke prezident Donald Trump

“Budeme pracovať s našimi spojencami vrátane našich priateľov a spojencov v moslimskom svete, aby sme zniesli zo sveta tohto odporného nepriateľa,” povedal Trump podľa agentúry DPA.

Trump tiež uviedol, že Spojené štáty už podnikajú kroky na to, aby sa uchránili pred “radikálnym islamským terorizmom”. Dodal, že je nezodpovedné umožniť nekontrolovaný vstup osôb do takých miest v USA, v ktorých nemôžu byť úplne preverené. Spojené štáty podľa jeho slov nemôžu byť “útočiskom pre extrémistov”.

Povedal tiež, že jeho vláda pracuje na príprave “postupu lepších previerok” a čoskoro podnikne také “nové kroky”, vďaka ktorým budú Američania v bezpečí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.