Washington 14. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Andrew Harnik)

Muž, ktorý dnes ráno postrelil na bejzbalovom ihrisku v meste Alexandria v americkom štáte Virgínia viacero ľudí vrátane popredného predstaviteľa republikánov, podľahol zraneniam, ktoré utŕžil pri prestrelke s políciou. Uviedol to americký prezident Donald Trump, ktorý zároveň vyzdvihol prácu polície Kapitolu, informovala agentúra DPA.
Na snímke Donald Trump

Popredného predstaviteľa republikánov v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu Steva Scaliseho, ktorý pri incidente utrpel zranenia, popísal Trump ako “dobrého priateľa a vlastenca”.
“Amerika sa za teba modlí a modlí sa aj za všetky obete tejto hroznej streľby,” povedal americký prezident.
Strelec údajne pochádzal z amerického štátu Illinois a volal sa James T. Hodgkinson. S odvolaním sa na zdroj z prostredia americkej vlády, ktorý si neželal byť menovaný, to uviedla agentúra AP. Rovnaké meno priniesla aj spravodajská stanica CNN, ktorá citovala nemenovaného príslušníka polície. Spresnila, že páchateľ pochádzal z mesta Belleville a mal 66 rokov.
Steva Scaliseho postrelil útočník do bedrovej oblasti. Kongresmana následne previezli do fakultnej nemocnice Georgea Washingtona, kde sa podrobil operácii. Jeho kancelária uviedla, že pred zákrokom telefonoval so svojou manželkou a navzdory svojmu stavu mal dobrú náladu.
CNN s odvolaním sa na svoje zdroje označila čin za “úmyselný útok”. Predstavitelia amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) uviedli, že motív útočníka ešte neidentifikovali.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.