Washington 26. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)

Americký prezident Donald Trump dnes vyhlásil, že je “úplne pripravený” na vojenský zásah proti Severnej Kórei, ak to bude potrebné
Na snímke prezident USA Donald Trump

Podľa agentúry DPA Trump taktiež povedal, že možnosť použiť vojenskú silu nie je “preferovanou voľbou, ale ak túto možnosť využijeme, bude to pre Severnú Kóreu zničujúce”.
Trump poukázal na dlhoročné nezhody USA so Severnou Kóreou s tým, že situáciu mali riešiť jeho predchodcovia v uplynulých 25 rokoch. “Nechali mi tu neporiadok, ale ja ten neporiadok napravím,” povedal Trump na margo predošlých prezidentov USA na spoločnej tlačovej konferencii so španielskym premiérom Marianom Rajoyom.
V súvislosti s plánovaným referendom o nezávislosti Katalánska od Madridu, ktoré sa má uskutočniť 1. októbra, Trump vyhlásil, že Španielsko “by malo zostať jednotné”. Zároveň vyjadril názor, že obyvatelia Katalánska by chceli zostať so Španielskom.
Trump sa poďakoval Španielsku za to, že sa zapojilo do protiteroristickej koalície a vycvičilo vyše 30.000 príslušníkov irackých bezpečnostných síl.
Rajoy poznamenal, že Španielsko je štvrtým najväčším prispievateľom v tomto úsilí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.