Trump sľúbil nepoužívať vojská na “zavádzanie demokracie” v iných štátoch

Washington 23. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR/AP/Alex Brandon)

USA zastavia používanie vojenskej sily na „zavádzanie demokracie“ v iných štátoch, vyhlásil americký prezident Donald Trump.
„Nikoho nežiadame meniť svoj obraz života, žiadame len smerovať ku spoločným cieľom, ktoré umožnia naším deťom žiť lepšie. No a tento principiálny realizmus bude určujúcim pri prijímaní našich rozhodnutí na vývoj vpred,“ uvádza jeho slová RIA Novosti.
Na snímke prezident USA Donald Trump

Trump povedal, že on sám, rovnako ako americký národ, nie je spokojný so zahraničnou politikou USA, ktoré „stratili príliš veľa času, energie, peňazí a toho najdôležitejšieho, životov, pokúšajúc sa naformátovať štáty podľa našej vlastnej predstavy“. USA sa podľa neho musia sústrediť na „vlastné bezpečnostné záujmy“.
V súvislosti s tým Trump nariadil prehodnotiť politiku, konkrétne, v Afganistane a v južnej Ázii. Zdôraznil, že v Afganistane budú USA pomáhať úradom dovtedy, kým tie preukazujú „smerovanie a progres“, no „pomoc nebude nekonečná“, a americká podpora „nie je carte blanche“. USA očakávajú „reálne reformy a reálne výsledky“.
Pripomeňme si, že Trump už dávnejšie vyhlasoval, že USA nemôžu byť žandárom sveta.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)