Washington 27. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Novozvolený americký prezident Donald Trump si vybral skúseného poradcu pre národnú bezpečnosť Thomasa Bosserta za svojho budúceho asistenta pre oblasť domácej bezpečnosti a boja proti terorizmu.

Na snímke Donald TrumpNa snímke Donald Trump

Trumpov prípravný tím v dnešnom vyhlásení oznámil, že Bossert bude radiť prezidentovi v otázkach súvisiacich s národnou bezpečnosťou, bojom proti terorizmu a kybernetickou bezpečnosťou. Bude tiež koordinovať proces formulovania a uplatňovania súvisiacej politiky.

Bossert je šéfom konzultačnej firmy pre riadenie rizík CDS Consulting. Predtým slúžil za vlády prezidenta Georgea W. Busha ako zástupca asistenta prezidenta pre domácu bezpečnosť.

Podľa zverejneného vyhlásenia sa Bossert bude zameriavať na domáce a transnárodné bezpečnostné priority. Zároveň bude pracovať po boku generálporučíka vo výslužbe Michaela Flynna, ktorého si Trump vybral za svojho poradcu pre národnú bezpečnosť.

Jeden z hlavných poradcov novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa pre americko-izraelské vzťahy, advokát Jason Greenblatt, sa stane jeho osobitným zástupcom v medzinárodných rokovaniach.

Prípravný Trumpov tím dnes vo vyhlásení uviedol, že advokát Greenblatt bol už do tejto funkcie vymenovaný. Greenblatt pracoval dve desaťročia pre konzorcium podnikov s názvom Trumpova organizácia a v súčasnosti slúži ako jej výkonný viceprezident a hlavný právnik.

Trump vo vyhlásení napísal, že Greenblatt “má za sebou rokovania o zásadných, zložitých transakciách v mojom záujme” a má odborné znalosti na to, aby “priviedol za jeden stôl rôzne strany a vytvoril konsenzus v ťažkých a citlivých témach”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.