Trump sa znovu rozhodol stretnúť s Kim Čong-unom

Washington 26. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)
 
Washington jedná so Severnou Kóreou o summite na najvyššej úrovni. Na svojom Twitteri to napísal americký prezident Donald Trump.

Na snímke americký prezident Donald Trump

“Prebiehajú veľmi konštruktívne rokovania so Severnou Kóreou o návrate na vykonanie summitu, ktorý sa v prípade uskutočnenia bude konať v pôvodne stanový deň (12. júna) a pravdepodobne v Singapure,” oznámil a poznamenal, že v prípade potreby môže byť dátum preložený na neskoršiu dobu.
24. mája Trump zrušil plánovanú schôdzku s Kim Čon-unom. Svoje rozhodnutie odôvodnil otvoreným nepriateľstvom, ktoré líder KĽDR prejavil v nedávnych vyhláseniach na adresu Washingtonu. Niekoľko hodín pred zrušením schôdzky severokórejské orgány v prítomnosti zahraničných novinárov vyhodili do vzduchu všetky tri fungujúce odpaľovacie šachty na jadrovom polygóne Pchunggje-ri. Rozhodnutie o demontáži objektu bolo prijaté na konci apríla počas historicky prvého summitu medzi lídrami KĽDR a Južnej Kórei.
25. mája Severná Kórea vyjadrila ľútosť nad zrušením summitu hláv štátov a rozhodnutie amerického lídra vysvetlila nedostatkom vôle alebo absenciou sebadôvery. V rovnaký deň vyšli najavo prípravy nových sankcií voči Pchjongjangu, ktoré môžu nadobudnúť účinnosť už budúci týždeň.
 

 
Príspevok Trump sa znovu rozhodol stretnúť s Kim Čong-unom zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)