Trump sa stretol s rodinami obetí nezdokumentovaných migrantov

Washington 23. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)
 
Americký prezident Donald Trump sa v piatok stretol s pozostalými obetí zavraždených ilegálnymi migrantmi. Informovali o tom spravodajský portál stanice BBC a agentúra DPA.

Na snímke americký prezident Donald Trump

“Toto sú americkí občania trvalo odlúčení od svojich blízkych. Nebudeme mať pokoj, pokiaľ naše hranice nebudú zabezpečené a pokiaľ sa naši občania nebudú cítiť bezpečne. Túto imigračnú krízu ukončíme raz a navždy. Vaši blízki nezomreli zbytočne,” vyhlásil Trump na stretnutí s občianskou skupinou Angel Families v Bielom dome.
“Toto sú príbehy, ktoré médiá ignorujú. Toto sú rodiny, ktoré boli odlúčené natrvalo,” poznamenal ďalej Trump na adresu obetí zabitých nezdokumentovanými migrantmi. Spomenul pritom hrubú bilanciu vrážd, znásilnení a krádeží spáchaných týmito osobami a odmietol tvrdenia, že ľudia cudzieho pôvodu páchajú v USA menej zločinov.
Stretnutie sa konalo v čase, keď Trump čelí globálnej kritike ohľadom imigračnej politiky, na základe ktorej dochádza na americko-mexických hraniciach k oddeľovaniu rodín bez príslušných dokladov po ich ilegálnom vstupe na územie USA. Trump sa neskôr nátlaku verejnosti podvolil a v stredu túto politiku zmenil.
Súčasťou politiky “nulovej tolerancie” totiž bolo nariadenie, že deti nezdokumentovaných prekračovateľov hraníc, ktorí čelia vyšetrovaniu, musia byť držané v samostatných detenčných zariadeniach. Od spustenia danej politiky v máji úrady oddelili od rodín približne 2300 detí, z ktorých sa približne 500 medzitým opäť zlúčilo so svojimi blízkymi.
 
Príspevok Trump sa stretol s rodinami obetí nezdokumentovaných migrantov zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)