Washington 5. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 
Americký prezident Donald Trump sa ešte pred ohlásenou schôdzkou so severokórejským vodcom Kim Čong-unom stretne vo Washingtone s juhokórejským prezidentom Mun Če-inom, uviedla juhokórejská agentúra Jonhap, odvolávajúc sa na informácie zverejnené Bielym domom.

Americký prezident Donald Trump reční po podpise výkonného nariadenia počas Národného dňa modlitby v záhrade Bieleho domu vo Washingtone 3. mája 2018.

Ich stretnutie sa uskutoční 22. mája v Bielom dome. “Prezident Trump a prezident Mun budú pokračovať v úzkej koordinácii vývoja na Kórejskom polostrove po medzikórejskom summite, ktorý sa konal 27. apríla,” uvádza sa vo vyhlásení Bieleho domu. Prezidenti budú taktiež diskutovať o nadchádzajúcej schôdzke prezidenta Trumpa so severokórejským lídrom Kim Čong-unom.
Očakáva sa, že Mun oboznámi Trumpa s výsledkom jeho minulotýždňového historického stretnutia s Kim Čong-unom. Lídri Severnej a Južnej Kórey sa 27. apríla stretli na historickom summite v demilitarizovanej zóne medzi oboma krajinami, konkrétne v pohraničnej dedine Pchanmundžom, kde ohlásili kroky smerujúce k oficiálnemu ukončeniu kórejskej vojny a zbaveniu Kórejského polostrova jadrových zbraní.
Trump v piatok vyhlásil, že termín a miesto jeho historického stretnutia so severokórejským vodcom Kim Čong-unom sú už stanovené. Americký prezident navrhol hranicu medzi Kóreami ako možné miesto pre stretnutie s Kimom.
Mun a Trump tiež viedli rozhovory na okraj Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov, ktoré sa konalo v septembri minulého roku v New Yorku.
 
Príspevok Trump sa pred schôdzkou s Kim Čong-unom stretne s juhokórejským prezidentom zobrazený najskôr Hlavné správy.