Washington 30. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bullit Marquez)

Obaja lídri hovorili spolu aj o otázkach regionálnej bezpečnosti “vrátane hrozby Severnej Kórey”
Americký prezident Donald Trump pozval dnes vo “veľmi priateľskom” telefonickom rozhovore filipínskeho prezidenta Rodriga Duterteho do Washingtonu. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie Bieleho domu.
Na snímke filipínsky prezident Rodrigo Duterte

Obaja lídri hovorili spolu aj o otázkach regionálnej bezpečnosti “vrátane hrozby Severnej Kórey”. Ešte pred telefonátom sa Duterte vyjadril, že má v pláne vyzvať Trumpa, aby severokórejskému vodcovi Kim Čong-unovi “nenahrával do karát”.
Trump s Dutertem diskutovali aj o tom, že “že filipínska vláda zvádza veľmi intenzívny boj, aby svoju krajinu zbavila drog – pliagy, ktorá sužuje mnoho krajín sveta,” píše sa v oficiálnom komuniké.
Rodrigo Duterte nastúpil do funkcie filipínskeho prezidenta v júni 2016 a ihneď sa zaviazal verejne vykoreniť organizovaný zločin s drogami. Potom sa na Filipínach začala v tomto smere vojna bez pravidiel, za ktorú ho medzičasom skritizovali aj Spojené štáty a Organizácia Spojených národov, vysvetľuje agentúra AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.