Bratislava 13. júna 2019 (HSP/rusvesna/Foto:SITA/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Portál rusvesna píše o rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stretnúť sa na stretnutí G20 s ruským prezidentom Vladimírom Putinom. Poradca ruského prezidenta pre zahraničnú politiku Jurij Ušakov už dávnejšie potvrdil, že k stretnutiu ruského prezidenta Putina a amerického prezidenta Trumpa môže prísť na stretnutí G20 v japonskej Ósake. Summit G20 sa uskutoční v dňoch 28-29.6.2019

Na snímke Donald Trump a Vladimir Putin

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov takisto nevylúčil možnosť stretnutia prezidentov Putina a Trumpa v Ósake, uviedol však že oficiálne Washington Moskve nič nepredložil. Peskov ale uviedol, že Mike Pompeo na stretnutí v Soči dňa 14.5.2019 hovoril o možnosti usporiadať stretnutie oboch prezidentov.

V podobnom duchu – že stretnutie je možné, ale že oficiálne sa zatiaľ nič bližšie ohľadne možnej schôdzky nedohodlo – informoval aj Sergej Rjabkov z Ministerstva zahraničných vecí RF.

Neskôr ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na spoločnej tlačovej konferencii s Pompeom po rozhovoroch v Soči povedal, že Moskva podporí oficiálny návrh na usporiadanie takéhoto stretnutia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj