Washington 20. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Manuel Balce Ceneta)

Americký prezident Donald Trump odmietol v pondelok správu denníka New York Times, ktorá vyvolala pochybnosti o viacerých transakciách Deutsche Bank s účasťou právnických osôb ovládaných ním alebo jeho zaťom Jaredom Kushnerom

Na snímke Donald Trump

Trump poprel tieto obvinenia na Twitteri s tým, že ako podnikateľ mal toľko peňazí, že nepotreboval banky. Podľa agentúry Reuters tiež poprel, že by akákoľvek jeho hotovosť pochádzala z Ruska.

Deutsche Bank poprela v pondelok vo vyhlásení správu New York Times, že niektorí z jej riadiacich predstaviteľov odmietli odporúčanie vlastných bankových špecialistov na boj proti praniu špinavých peňazí, aby nahlásili spomínané transakcie ako podozrivé nemeckej spolkovej vláde.

Denník New York Times aj iné médiá uvádzali, že Deutsche Bank bola jedinou zavedenou finančnou inštitúciou, ktorá bola ochotná robiť biznis s Trumpom vzhľadom na opakované prípady jeho platobnej neschopnosti, konštatovala agentúra AP.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj