Washington 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Alex Brandon)

Trump vyhlásil, že NBC News je lživá a vymyslela si príbeh
Americký prezident Donald Trump označil dnes za “lživú” správu spravodajskej stanice NBC News, podľa ktorej počas letného stretnutia tímu národnej bezpečnosti požiadal o takmer desaťnásobné navýšenie jadrového arzenálu USA.
Na snímke Donald Trump

“Lživá NBC News si vymyslela príbeh o tom, že som chcel ‘desaťnásobné’ navýšenie amerického jadrového arzenálu. Čistý výmysel, vytvorený s cieľom ponížiť. NBC=CNN!” napísal dnes americký prezident v príspevku na sociálnej sieti Twitter.
“Od NBC a jej médií prichádzajú lživé správy. V akom bode je už vhodné napadnúť ich licenciu? (Je to) zlé pre krajinu!” pokračoval Trump v ďalšom tweete.
K Trumpovi sa pridal aj americký minister obrany James Mattis, ktorý správu NBC News označil za “absolútne nepravdivú”. Samotný prezident USA následne uviedol, že hovoril o želaní zmodernizovať jadrový arzenál, rozhodne však nie o jeho zvyšovaní.
NBC News dnes s odvolaním sa na dvoch nemenovaných predstaviteľov, ktorí sa 20. júla zúčastnili na bezpečnostnom stretnutí, uviedla, že Trump o svojom prianí navýšiť jadrový arzenál hovoril v reakcii na správu o poklese jadrového arzenálu USA, ku ktorému údajne dochádza od 60. rokov. Amerického ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona prekvapilo na stretnutí Trumpovo želanie – podľa NBC News následne prezidentovi vysvetľoval silu vojenskej pozície USA aj medzinárodné zmluvy a ďalšie prekážky bránice krajine vo vývoji jadrových zbraní.
K zverejneniu informácie došlo práve v čase, keď sa Trump čoraz intenzívnejšie slovne vyhráža Severnej Kórei pre jej jadrový program a zvažuje tiež podniknutie prvého kroku smerujúceho k americkému vypovedaniu medzinárodnej jadrovej dohody s Iránom z roku 2015.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.