Trump po novej raketovej skúške Severnej Kórey: Všetky možnosti sú otvorené

Washington 29. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Alex Brandon)

Americký prezident Donald Trump dnes vyhlásil, že nijaká možnosť nie je vylúčená, pokiaľ ide o reakciu Spojených štátov na najnovšie odpálenie severokórejskej rakety, ktorá preletela ponad Japonskom a dopadla do Tichého oceánu.
Na snímke prezident USA Donald Trump

“Svet prijal najnovší odkaz Severnej Kórey čisto a jasne: tento režim signalizoval, že pohŕda susedmi, všetkými členmi Organizácie Spojených národov a aj minimálnymi štandardmi prijateľného medzinárodného správania,” uviedol Trump vo vyhlásení.
Šéf Bieleho domu dodal, že “výhražné a destabilizujúce” konanie režimu v Pchongjangu poslúži len na zvýšenie jeho izolácie vo svete. “Všetky možnosti sú na stole,” zdôraznil.
Najvyššia predstaviteľka diplomacie EÚ Federica Mogheriniová predtým označila odpálenie severokórejskej rakety ponad japonským ostrovom Hokkaido za “vážnu hrozbu pre medzinárodný mier a bezpečnosť”.
Mogheriniová vyzvala KĽDR, aby bezodkladne a úplne dodržiavala svoje záväzky na základe rezolúcií OSN a zdržala sa ďalších provokatívnych krokov, ktoré by zvýšili napätie v regióne i vo svete. Európska únia podľa nej v úzkej spolupráci s kľúčovými partnermi zváži ďalšiu náležitú reakciu na konanie Pchjongjangu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)