Washington 12. júla 2017

Prezident USA Donald Trump sa na nedávnom summite G20 v Hamburgu s ruským prezidentom Vladimírom Putinom okrem iných vecí dohodol aj na vytvorení spoločnej rusko-americkej pracovnej skupiny pre kybernetickú bezpečnosť, ktorá by mala pomôcť v tom, aby sa zabránilo ďalšiemu narušeniu amerických volieb a ďalším hrozbám. Dnes už ale túto myšlienku odmieta.

Na snímke prezident USA Donald Trump

Túto myšlienku takmer ihneď po jej uverejnení veľmi ostro skritizovali americkí senátori John McCain, Lindsay Graham a Marco Rubio, ktorí ju označili za najblbšiu myšlienku, akú kedy počuli. Americký kongresman Don Beyer dokonca zašiel ešte ďalej a Snemovni reprezentantov navrhol prerokovať opravu návrhu vojenského rozpočtu, ktorá zakazuje financovanie prípadných spoločných pracovných skupín s Ruskom, ktoré by mohli byť založené pre boj proti kybernetickým hrozbám.

A po tejto kritike sa zdá, že sa Trump náhle rozhodol cúvnuť a dištancovať sa od svojich vlastných nápadov a myšlienok. Dosvedčujú to aj jeho najnovšie slová: “Skutočnosť, že prezident Putin a ja sme prerokovali pracovnú skupinu pre kybernetickú bezpečnosť neznamená, že si myslím, že je to možné. To nebude fungovať, ale prímerie v Sýrii bude fungovať a už funguje.”

Kto má teda v USA v rukách skutočnú moc a kto je tam len bezvýznamnou bábkou? Vyzerá to tak, že globalisti a neoconzervatívci držia svoj deep state pevne v rukách a Trumpove vyjadrenia a sľuby sú druhoradé a v podstate nič neznamenajú. Aj toto je smutný obraz americkej “demokracie”, ktorej skutočným mocipánom je absolútne jedno, čo si občania prajú a koho si zvolia. Ich vplyv a politika totiž zostáva vždy rovnaká…
Martin Bago