Washington 24. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alex Brandon)
 
Americký prezident Donald Trump oznámil, že v stredu popoludní ho americkí predstavitelia, ktorí sa zaoberajú zavraždením novinára Džamála Chášukdžího saudskoarabskými agentmi, budú o prípade informovať

Na snímke americký prezident Donald Trump

Pozajtra “už budeme vedieť takmer všetko, čo sa dá (o tom) vedieť”, uviedol v utorok Trump.
Vraždu Chášukdžího označil americký prezident za “totálne fiasko”. A dodal, že Saudská Arábia nemala nikdy ani len uvažovať o  zavraždení kritického novinára, prispievajúceho pre denník The Washington Post.
Trump vyhlásil: “Ale uvažovali o tom a aj všetko ostatné, čo urobili, bolo veľmi zlé.”
Šéf Bieleho domu zopakoval, že saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán popiera, že vedel o pláne na vraždu ešte pred jej vykonaním.
Trump v utorok už skôr na stretnutí s novinármi v Oválnej pracovni Bieleho domu kritizoval saudskoarabskú operáciu, pri ktorej zabili novinára Chášukdžího, a povedal, že to bolo jedno z “najhorších ututlávaní v dejinách ututlávaní”.
Prezident reportérov informoval, že čoskoro očakáva úplnú správu o vražde. Dodal však: “Mali veľmi zlý pôvodný plán.” A “uskutočnili ho veľmi zle”.
Saudská Arábia vyhlásila, že Chášukdží, ktorí písal kritické články o saudskoarabskom korunnom princovi Muhammadovi bin Salmánovi, zomrel nešťastnou náhodou 2. októbra pri potýčke na saudskoarabskom konzuláte v tureckom Istanbule.
Avšak tureckí predstavitelia tvrdia, že novinára mučil, zabil a rozštvrtil 15-členný saudskoarabský tím a predstavitelia kráľovstva naplánovali vraždu niekoľko dní vopred.
 
Príspevok Trump označil zabitie Chášukdžího za “totálne fiasko” zobrazený najskôr Hlavné správy.