Palm Beach 22. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Novozvolený americký prezident Donald Trump v noci nadnes vyhlásil, že pondelkový útok kamiónom na vianočných trhoch v Berlíne, pri ktorom zahynulo 12 ľudí a ďalších 48 osôb utrpelo zranenia, bol “útokom na ľudstvo”

Trump tiež naznačil, že možno opäť vráti do hry svoj predvolebný sľub dočasne zakázať moslimským prisťahovalcom vstup do Spojených štátov.

Na snímke Donald TrumpNa snímke Donald Trump

“Moje plány poznáte. Od začiatku som mal pravdu, stopercentnú pravdu. To, čo sa deje, je hanebné,” povedal Trump novinárom pred svojím sídlom Mar-a-Lago v meste Palm Beach v americkom štáte Florida.

Hovorca Trumpovho prípravného tímu Jason Miller následne uviedol, že plány novozvoleného amerického prezidenta by mohli “rozčúliť tých, ktorí majú hlavy strčené v politicky korektnom piesku”.

Trump navrhoval zákaz vstupu moslimov na územie Spojených štátov počas republikánskych primárnych volieb, za čo si vyslúžil kritiku demokratov aj republikánov. Počas všeobecných volieb svoju rétoriku zmiernil a hovoril o dočasnom zastavení migrácie z bližšie nešpecifikovaných krajín, ktoré podporujú terorizmus.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.