Washington 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ivan Sekretarev)

Americký prezident Donald Trump dnes uviedol, že odhovára svojho ministra zahraničných vecí od pokusov rokovať so Severnou Kóreou o jej jadrovom programe
Na snímke americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson

“Povedal som Rexovi Tillersovovi, nášmu úžasnému ministrovi zahraničných vecí, že márni čas snahami o rokovania s raketovým mužíčkom,” napísal Trump na Twitteri, pričom použil svoju obľúbenú prezývku pre severokórejského vodcu Kim Čong-una.
“Šetri si energiu Rex. Urobíme to, čo je potrebné urobiť,” pokračoval ďalej šéf Bieleho domu, ktorého citovala agentúra Jonhap.
Tillerson v sobotu vôbec po prvý raz priznal, že Spojené štáty sú v priamom kontakte so Severnou Kóreou. Sondujú pritom, či by bol Pchjongjang ochotný rokovať o svojom jadrovom a raketovom programe.
Podľa Tillersona má Washington spojenie s KĽDR prostredníctvom niekoľkých priamych komunikačných kanálov. Šéf americkej diplomacie to uviedol počas návštevy Číny, kde rokoval aj o severokórejskej jadrovej hrozbe.
Americké ministerstvo zahraničných vecí však v sobotu doplnilo Tillersonove slová vyhlásením, že predstavitelia Severnej Kórey zatiaľ neprejavili žiadnu ochotu rokovať o zastavení skúšok jadrových zbraní a ukončení jadrového programu KĽDR, uviedla agentúra DPA.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.