Washington 25. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)
 
Prezident Spojených štátov Donald Trump odcestoval v pondelok do Vietnamu na svoj druhý summit s vodcom Severnej Kórey Kim Čong-unom. Informovala o tom agentúra AFP s tým, že Trump odletel na palube prezidentského špeciálu Air Force One z Andrewsovej leteckej základne pri Washingtone

Na snímke Donald Trumpm to meet with North Korean leader Kim Jong Un, Monday, Feb. 25, 2019, in Andrews Air Force Base, Md. (AP Photo/ Evan Vucci)

Krátko pred odchodom z Bieleho domu vyjadril optimizmus, že pôjde o “neskutočne úžasný summit” a dodal, že “chceme denuklearizáciu” Kórejského polostrova. Summit Trumpa s Kimom sa má konať v stredu a vo štvrtok, ale žiadne podrobnosti o ich rozhovoroch neboli zverejnené.
Šéf Bieleho domu v nedeľu vyjadril očakávanie, že spoločne s Kimom nadviažu na pokrok, ktorý sa podarilo dosiahnuť na prvom vlaňajšom summite oboch lídrov v Singapure. Americký prezident vyjadril aj presvedčenie, že Severná Kórea sa môže čoskoro stať “významnou ekonomickou mocnosťou”, ak sa vzdá vývoja jadrových zbraní.
Príspevok Trump odletel do Vietnamu na summit s Kimom zobrazený najskôr Hlavné správy.