Washington 2. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Osamu Honda)

Richard Grenell je považovaný za jedného z prvých a najdôraznejších podporovateľov Trumpa v otázkach zahraničnej politiky
Americký zahraničnopolitický komentátor a bývalý diplomat Richard Grenell bude novým veľvyslancom Spojených štátov v Nemecku. Jeho nomináciu predloží Kongresu prezident Donald Trump, oznámil v piatok Biely dom.
Na snímke vľavo Richard Grenell

Grenell (50) bol hovorcom USA v centrále Organizácie Spojených národov v New Yorku v rokoch 2001-2008, počas vlády republikánskeho prezidenta Georgea W. Busha. Neskôr založil konzultačnú firmu a často vystupuje ako politický komentátor v televízii Fox News. Jeho príspevky sa objavili aj v ďalších médiách ako Wall Street Journal, Politico, CBS News či CNN.
Grenell je považovaný za jedného z prvých a najdôraznejších podporovateľov Trumpa v otázkach zahraničnej politiky, napísala agentúra DPA. Len pred niekoľkými dňami zverejnil na internete fotografiu zo stretnutia so šéfom Bieleho domu a napísal k nej: “Ďakujem, pán prezident.”
Miesto amerického veľvyslanca v Berlíne je neobsadené od januára, keď z neho v čase Trumpovho nástupu do funkcie odišiel John Emerson. Diplomati v Nemecku i USA dúfali v rýchle obsadenie tohto postu, aby sa znova zlepšila diplomatická komunikácia medzi oboma krajinami.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.