Washington 29. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)
 
Prezident USA Donald Trump vo štvrtok na Twitteri oznámil, že ruší stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ktoré sa malo konať cez víkend na summite lídrov krajín zo skupiny G20 v Argentíne. Zrušenie oznámil čoskoro po tom, ako novinárov v Bielom dome informoval, že stretnutie s Putinom zrejme bude

Na snímke Donald Trump

“Na základe skutočnosti, že lode a námorníci neboli z Ruska vrátení Ukrajine, som sa rozhodol, že pre všetky strany bude najlepšie zrušiť moje vopred dohodnuté stretnutie… s prezidentom Vladimirom Putinom v Argentíne. Teším sa na zmysluplnú schôdzku, len čo sa táto situácia vyrieši!” uviedol Trump na sociálnej sieti.
Trump tak reagoval na incident v oblasti Kerčského prielivu pri Krymskom polostrove z nedele 25. novembra, keď Rusko zadržalo tri ukrajinské lode aj s posádkami. Všetkých 24 členov posádok poslali ruské súdy do väzby. Trump už vtedy pohrozil zrušením plánovaných rozhovorov s Putinom na summite G20.
Vo štvrtok v predchádzajúcich hodinách však tlačové agentúry vrátane AFP priniesli výrok Trumpa, že víkendový summit skupiny krajín G20 v Argentíne bude “veľmi vhodný čas” na stretnutie s Putinom. Stretnutie následne potvrdil Kremeľ a uviedol sobotňajší termín okolo 16.00 h SEČ. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov dodal, že schôdzka by mala trvať takmer hodinu, ale “o dĺžke rozhovorov rozhodnú samotní prezidenti”.
 
Príspevok Trump na Twitteri oznámil, že ruší stretnutie s Putinom počas summitu G20 zobrazený najskôr Hlavné správy.